Jauno audumu izmanto saules un vēja enerģijas ražošanai.


 

Auduma gabalu, caurausts ar speciālu šķiedru materiālu, kas ražos elektrību no saules un kustības.

Audumi, kas var ražot elektrību no fiziskās kustības ir bijusi par lielu pārsteigumu daudziem.jau vairākus gadus. Tagad pētnieki Džordžijas Tehnoloģiju institūts ir spēruši nākamo soli, veidojot vidi, kas var vienlaikus ražot enerģiju no saules.

Apvienojot divu veidu elektrības ražošanu uz vienu tekstila gabalu.  iespēju attīstīt apģērbus, kas varētu sniegt to pašu enerģijas avotu lai pieslēgtos strāvas ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem vai globālās pozicionēšanas sistēmām.”Šā hibrīda spēka tekstils piedāvā jaunu risinājumu uzlādes ierīces laukā no kaut kā tik vienkārša kā vējš pūš saulainā dienā,” sacīja Zhong Lin Vana, kā profesors Džordžijas štata skolā Tech Materiālu zinātnes un inženierzinātnes stundās.

Pētījums tika ziņots, 12. septembrī Dabas enerģētikas stundā.

Padarīt audumu tādu, lai tas varētu radīt elektroenerģiju., Viena komanda izmantoja komerciālu tekstilizstrādājumu iekārtu, savītas kopā saules baterijas ir izgatavotas no vieglas polimēra šķiedras ar fiber-based triboelectric nanogeneratoru.

Nanogenerators Triboelectric kombinācijas lietošanas ietekmei un elektrostatiskā indukcijai samērā maz patērē elektroenerģiju, lai ģenerētu elektrisko strāvu no mehāniskās kustības, piemēram, rotāciju, bīdīšanās vai vibrācijas.Vai varam iztēloties, ka jaunais audums, kurā ir 320 mikrometrus biezi saausti kopā ar vilnas šķipsnām, No tāvarētu izgatavot teltis, aizkaru vai valkājamas drēbes.

 

“Audums ir ļoti elastīgs, mūsdienīgs, viegls ar spēju pielāgoties dažādiem izmantošanas veidiem,” sacīja Vans.

Triboelectric Fiber-based nanogenerators tver enerģiju, kad dažas sastāvdaļas kļuvusas elektriski uzlādētas tie nonāk starptautiskajā tirdzniecībā kontaktā ar citu materiālu. Lai sunlight-harvesting auduma daļa, Vana komandas wire-shaped photoanodes tiek izmantots tādā veidā, ka tās tiek saaustas kopā ar citām šķiedrām.

“Mugurkaula tekstilizstrādājumiem tiek plaši izmantoti polimēru materiāli, kas ir lēts un videi nekaitīgs,” sacīja Vans. “Elektrodi tiek panākti arī caur zemu izmaksu procesu, kas ļaus izmantot plaša mēroga ražošanai.”

Vienā no saviem eksperimentiem, Vana komanda izmantoja audumu tik pat lielu kā biroja papīru un piestiprināja to pie stieņa kā mazu, krāsainu karogu. Nolaidu logus un ļāvu automašīnā karogam plīvot vējā, pētnieki varēja radīt būtisku ietekmi no braucošas mašīnas bija apmākusies diena.  Pētnieki arī vērtēja to izlaida ir 4 līdz 5 centimetri, kas pārsnidza pat 2 MF komerciālo kondensators ar 2 voltiem, vienu minūti zem saules gaisma un kustībā

“Tas norāda, ka tā ir laba iespēja strādāt pat skarbā vidē,” sacīja Vans.

Kamēr pārāk agrie testi norāda uz auduma, kas spēj izturēt atkārtotu izmantošanu, Tiek turpināti pētījumi ar vcerību, ka izdosies viss kā bija iecerts. Nākamie soļi iekļauj arī papildu optimizēšanu auduma rūpnieciskai izmantošanai, tostarp attīstot atbilstošu elektrisko komponentu atsevišķā korpusā, lai pasargātu no lietus un mitruma.